Dažnai užduodami klausimai

Laukiame jūsų klausimų: siuviniaivaikams@gmail.com

Daugkartinės sauskelnės

 

Kokio dydžio sauskelnes rinktis?

Priklausomai nuo mažylio svorio:

– iki 6-7kg

M – nuo 6kg iki 11-12kg

L – 10kg iki 15kg

Kiek sauskelnių ir įklotų reikia?

Daugkartinių sauskelnių vidutiniškai reikia tureti 15-20 vnt.(bet tai nėra taisyklė, kitos mamos išsiverčia ir su 10vnt, ypač turint automatinę džiovyklę), tiek pat reiktų turėti ir įklotų. Taip pat yra reikalingos ir vilnonės ar kitokios (poliesterio ar flysines) prilaikančios kelnytės, jų reiktų turėti 2-3vnt. Toks kiekis reikalingas norint skalbti kas antrą dieną.

Kuo skiriasi sauskelnės su įsiūtu įklotu nuo kišeninių sauskelnių?

Į kišeninių sauskelnių kišenę yra dedamas norimas kiekis įklotų, taip reguliuojamas sugeriamumas. Taip pat jos džiūva greičiau.

Sauskelnėse su įsiūtu įklotu jau yra įsiūtas trisluoksnis frotinis įklotas, į jas dėti nieko nereikia. Norint pagerinti sugeriamu galima naudoti papildomus įklotus. Šios sauskelnės džiūva ilgiau.

Kokius įklotus pasirinkti?

Įklotų pasirinkimas gana platus, galimi įvairūs dydžiai ir audiniai.

Įklotai gali būti:

    • Flaneliniai:

dvisluoksniai (~30x30cm ir ~35x35cm)
trisluoksniai ( ~12x30cm ir ~12x35cm)

    •  Kilpiniai (frote):

trisluoksniai ( ~12x30cm ir ~12x35cm)
viensluoksniai (~30x30cm ir ~35x35cm)

    • Sausasis įklotas:

galimas dydis:  ~12x30cm ir ~12x35cm. Šis įklotas skirtas tam, kad kūdikio odelė liktų sausa, labai praverčia kelionėse.  Jis nesugeria drėgmės, o ją praleidžia, greitai džiūva, todėl lieka sausas.

Kuris trisluoksnis įklotas geresnis, kilpinis ar flanelinis?

Sugeriamumo prasme geresnis kilpinis, nes jis storesnis ir sugeria daugiau.

Iki kiek „auga“ drėgmę sulaikančios kelnaites ir su kuo jos naudojamos, su vystyklu ar įklotu ar galima ir taip, ir taip?

Augančios kelnytės „auga“ nuo S dydžio iki L. Jos naudojamos ant daugkartinių sauskelnių, galima ant vystyklų. Vien tik su įklotais kažin ar bus patogu, nes įklotas gali slidinėti. Nors jei įklotas didesnis gal ir gerai būtu. Mes rekomenduojame dėti ant medžiaginių sauskelnių.

Drėgmę sulaikančių kelnaičių viduje kas yra? Ar ten tiesiog vidus to poliuretano be jokių medžiagų?

Augančiose kelnytėse daugiau nieko nėra, jos viensluoksnės.

Kokia yra megztų vilnonių drėgmę sulaikančių kelnyčių priežiūra?

Kelnytės skirtos naudoti ant daugkartinių sauskelnių ir vystyklų drėgmės sugėrimui. Pirmuosius kartus kelnytės gali praleisti šiek tiek drėgmės.

Vilnonių kelnyčių priežiūra

Vilnonių drėgmę sulaikančių kelnyčių nereikia skalbti po kiekvieno panaudojimo, jei jos nesutemptos. Vilna turi savybę savaime išsivalyti, todėl po naudojimo kelnytes užtenka išvėdinti ir išdžiovinti. Skalbti tuomet kai išdžiovinus kelnytes lieka šlapimo kvapas.

Skalbimas

Jei vilnonės kelnytės susitepė – rankomis švelniai išplaukite specialia, vilnai skirta, skalbimo priemone. Vilnones kelnytes sudrėkinkite šiltu vandeniu, maždaug iki 30 laipsnių temperatūros. Nebijokite šiek tiek patrinti, kelnytės pasivels ir taps sandaresnės. Aišku nepersistenkite, kad kelnytės netaptų per kietos. Svarbiausia skalbimo metu naudoti tą pačią temperatūrą. Dėl temperatūros pokyčių vilna gali susitraukti.

Lanolizavimas

Rekomenduojama vilnones kelnytes lanolizuoti kartą per savaitę pirmąsias 3 naudojimo savaites. Taip užtikrinamas pradinis kelnyčių atsparumas drėgmei. Po to, kai kelnytės lanolizuotos 3 kartus, jas galėsite naudoti mėnesį (ar net 5-6 savaites) laiko iki kito lanolizavimo. Tai priklausys dar ir nuo to, kaip dažnai kelnytės dėvimos (plaunant kelnytes išsiskalbia ir lanolinas). Kada vėl lanolizuoti suprasite, kai kelnytės ims praleisti drėgmę. Lanolizuoti pagal savo turimos lanolizavimo priemonės instrukciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *